O nagrodzie

Udostępnij znajomym: Share on FacebookEmail this to someone

Celem plebiscytu „Serce dla Zwierząt” jest uhonorowanie niezwykłych osób, które oddają swoje serce i nie szczędzą sił, aby w różny sposób przyczyniać się do poprawienia niełatwego losu zwierząt. Kandydatów do nagrody nominuje kolegium redakcyjne portalu Psy.pl, a o wyborze laureata decydują w głosowaniu online internauci. Nasza nagroda jest jedyną o tak dużym znaczeniu, dzięki której mogą się poczuć docenieni ludzie robiący – najczęściej bez rozgłosu – tak wiele dobrego dla różnych zwierząt w potrzebie. Wśród nominowanych znajdują się także osoby znane z działalności artystycznej, dziennikarskiej, biznesowej, które mogą być doskonałym przykładem do naśladowania. Kochają zwierzęta całym sercem i mądrze wykorzystują popularność, by poprzez swoje postępowanie uczyć innych szacunku i empatii dla Braci Mniejszych. Dzisiaj ogromną, niezwykle pomocną rolę odgrywają w tym ich profile na Facebooku czy Instagramie, gdzie mają dziesiątki tysięcy fanów.

Zwieńczeniem plebiscytu jest uroczysta gala, podczas której zwycięzca otrzymuje piękną statuetkę, a pozostali nominowani dostają pamiątkowe dyplomy. Od 2008 roku tradycją stało się, że każdą galę uświetnia powszechnie lubiana i znana osoba, która wygłasza laudację na cześć laureata i wręcza mu statuetkę. Dotąd byli to: Ewa BemUrszula DudziakAgata MłynarskaMaria CzubaszekKatarzyna SkrzyneckaMałgorzata KożuchowskaGrażyna Szapołowska, Krzysztof Ziemiec, Weronika Rosati, Krzysztof Ibisz, Joanna Krupa, Edyta Herbuś i Monika Mazur. W 2010 roku osobiste gratulacje przysłała obrończyni praw zwierząt, francuska aktorka Brigitte Bardot.

Wręczający nagrodę, artyści występujący podczas gali, prowadzący galę, a także wszyscy, którzy przyczyniają się do jej organizacji, robią to charytatywnie.

Udostępnij znajomym: Share on FacebookEmail this to someone