Aleksandra Grynczewska

Udostępnij znajomym: Share on FacebookEmail this to someone

1

prezes i założycielka fundacji Zwierzęca Polana, rzuciła dobrą pracę, by pomagać zwierzętom

Jeszcze kilka lat temu miała wygodną posadę, przewidywalną pracę i dobre zarobki, ale czuła, że niewiele poza tym. Chciała robić rzeczy potrzebne i dać światu coś od siebie. Cel życia odkryła po wizycie w schronisku dla zwierząt – ogrom smutku i cierpienia, który tam zobaczyła, spowodował, że postanowiła zająć się pomocą bezdomnym zwierzętom. I z dnia na dzień rzuciła dla tej idei pracę.

Ale by działać skutecznie i z sensem, potrzeba zespołu współpracujących ze sobą ludzi – dlatego powstała Fundacja Zwierzęca Polana, wokół której Oli udało się zgromadzić podobnych sobie pasjonatów. Dziś, po prawie 5 latach działalności, fundacja ma na swoim koncie ponad 850 udanych adopcji – to tak, jakby z mapy Polski zniknęły dwa, średniej wielkości schroniska! Poza codzienną pracą związaną z ratowaniem, leczeniem i szukaniem domów dla psów, fundacja prowadzi także inne działania. Ola jest inicjatorką i organizatorką dużej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dopasowani Kompanii”, która promuje odpowiedzialne adopcje zwierząt i którą wsparło wiele znanych osób. Ale Zwierzęca Polana pomaga nie tylko psom – ostatnio zaangażowała się w ratowanie koni przeznaczonych na rzeź z targu w Skaryszewie. Wykupiła ich aż 19! Prywatnie Ola jest mamą dwóch dziewczynek – Gabrysi i Zosi – którym poświęca każdą wolną chwilę.

Głosuj poprzez formularz na stronie głównej lub SMS-em!

SMS: SERCE.1 pod numer 71750 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

Udostępnij znajomym: Share on FacebookEmail this to someone

13 thoughts on “Aleksandra Grynczewska

  1. Oddaję głos na Panią Aleksandrę Grynczewską, prezes Fundacji Zwierzęca Polana, ponieważ bardzo szanuję ją za wszystko, co robi dla zwierzaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.