Janusz Wojciechowski

Jako prezes Najwyższej Izby Kontroli tropił przypadki łamania ustawy o ochronie zwierząt. Jako poseł doprowadził do wydania rozporządzenia wykonawczego do ustawy o ochronie zwierząt.znana malarka od kilkunastu lat prowadzi prywatne schronisko dla zwierząt w Boguszycach Małych k. Rawy Mazowieckiej. Dokarmia też dziko żyjące koty i stara się pomagać innym przytuliskom. W jej pracowni na Starym […]

Bożena Wahl

Znana malarka od kilkunastu lat prowadzi prywatne schronisko dla zwierząt w Boguszycach Małych k. Rawy Mazowieckiej. Dokarmia też dziko żyjące koty i stara się pomagać innym przytuliskom. W jej pracowni na Starym Mieście w Warszawie znalazło schronienie wiele psów i kotów.

Marek Majewski

Na łamach miesięcznika „Mój Pies” walczy piórem o prawa zwierząt. Stara się upowszechnić pogląd, że zwierzak, choć nie człowiek, jest osobą i należy mu się prawa, a w szczególności prawo do miłości.

Lech Kaczyński

Obrońca i przyjaciel kotów. Kiedy był ministrem sprawiedliwości opracował wytyczne dla prokuratorów, umożliwiające zwalczanie przestępstw przeciwko zwierzętom. Jako prezydent Warszawy przygotowywał program zapobiegania bezdomności czworonogów w stolicy.

Kora Jackowska

Bierze udział w koncertach charytatywnych na rzecz czworonogów. Angażuje się zwłaszcza w działania mogące poprawić los koni rzeźnych. Dokarmia bezdomne psy i koty, kupuje budy dla przytulisk, pomaga stołecznym karmicielkom.

Tomasz Gudzowaty

Przyjaciel wszystkich zwierząt, nie tylko tych, które uwiecznia na fotograficznej kliszy. Część dochodu ze sprzedaży albumu „Following the rain” przeznaczył na pomoc dla schroniska w Tychach. W grudniu 2002 r. wraz z otwarciem wystawy „Keep smiling”, rozpoczął zbiórkę pieniędzy dla zniszczonegopodczas poażru azylu w Gdańsku.

Jacek Bożek

Założyciel Klubu Gaja, domaga się wprowadzenia zakazu transportowania koni na rzeź. Walczy z właścicielami cyrków, którzy wykorzystują zwierzęta, organizuje akcje ratowania życia karpiom sprzedawanym przed Bożym Narodzeniem.