Aleksandra Laskowska

Aleksandra Laskowska

Aleksandra Laskowska

Jej fotografie pomagają kotom znaleźć nowy ciepły dom.

Mimo młodego wieku Aleksandra od lat wykorzystuje swój talent fotografa i grafika, by wspomagać ratowanie kotów. Prywatnie jest opiekunką Mayi, którą adoptowała jako zdziczałą kotkę. Po dwóch latach mozolnej pracy z ukochanym zwierzakiem, dzika kotka – ku radości opiekunki – stała się oswojonym miziakiem lubiącym branie na ręce.

Oli nie brakuje pomysłów, by pomagać potrzebującym kotom. Robi to, co potrafi najlepiej,  kierując się wielkim sercem dla tych zwierzaków. Przede wszystkim pomaga jako fotograf. Dzięki jej pięknym zdjęciom, oddającym prawdziwe oblicze często zaniedbanego zwierzaka, wiele kotów znalazło domy. Jest autorką mnóstwa fotografii, na których w piękny sposób pokazała podopiecznych m.in. Fundacji Pomocy Kotom Niewidomym Ja Pacze Sercem, Fundacji Jokot, Fundacji Azylu Koci Świat, Fundacji SosnoŚląskie Koty do Adopcji KOTŁOWNIA czy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Jest również uzdolnioną graficzką, a swoje umiejętności wykorzystuje w celu edukacji kocich opiekunów, ilustrując artykuły, posty w social mediach, a także książki. Wszystkiemu przyświeca misja poszerzania wiedzy na temat opieki nad kotami. Z jej inicjatywy powstała grupa „Mrrrysunki charytatywnie” skupiająca młodych utalentowanych ludzi, która prężnie działa na rzecz zwierząt, udzielając się m.in. w aukcjach dla potrzebujących czworonogów. Jest również współtwórczynią gry edukacyjnej „Quiz na cztery łapy”.

Zawodowo zajmuje się projektowaniem gier komputerowych. Ostatnio ukazała się jej pierwsza komercyjna gra, która zbiera świetne recenzje na Steamie – Animal Shelter Simulator. Dla kochającej zwierzęta Oli była to praca marzeń. Spełniła się nie tylko jako projektantka, lecz także konsultantka – dzięki wieloletniemu doświadczeniu w fundacjach i schroniskach udało się jej ukazać w grze niezwykły realizm, wszystkie trudy i problemy, jakie pojawiają się na drodze opiekuna schroniska dla zwierząt.

Lista organizacji, w których udzielała się Ola, przyprawia o zawrót głowy. A nie zamierza poprzestać w pomaganiu. Jak sama mówi, kocha sesje w domach tymczasowych i poznawanie wolontariuszy. Interesuje ją wszystko, co kocie – behawiorystyka, medycyna weterynaryjna oraz genetyka.

Jest wielką fanką zdziczałych kotów, potrzebujących dużej ilości wytrwałej pracy przy oswajaniu. Skąd ta słabość? “Rozczula mnie, jak ogromną przemianę potrafią przejść”. Swoją niecodzienna postawą, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, Ola udowadnia, że miłość do kotów może być stylem życia.

Na swojego faworyta możesz zagłosować poprzez link: GŁOSOWANIE lub klikając w poniższy baner.

serce dla zwierząt 2022 głosowanie.jpg

No Comments

Post a Comment