„Piesek Malowany”

„Piesek Malowany”

Sztuka pomagania bezdomniakom.

„Piesek Malowany” to nietuzinkowy projekt, który powstał z miłości do zwierząt. Pani Marta Janicka – autorka inicjatywy – całe swoje życie poświęciła zwierzakom. Już jako dziecko ratowała wszystkie poszkodowane istoty. Weekendy spędzała w stadninie, czasami podglądała pracę cioci we wrocławskim schronisku. Bezpańskie psy, głodne koty, chore gołębie – wszystkie mogły liczyć na pomoc naszej bohaterki. Ratunek potrzebującym niesie do dziś. W jaki sposób? Dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi! Pani Marta tworzy wspaniałe portrety zwierząt, a cały dochód płynący z ich sprzedaży przeznacza na organizacje prozwierzęce w całej Polsce!

Kolorowe prace, wykonywane są najczęściej pastelami olejnymi na podstawie zdjęć nadesłanych przez opiekunów, zazwyczaj psich, modeli. Malowane są także zwierzaki schroniskowe. Następnie dzieła trafiają na różnego typu licytacje. Portrety można zdobyć poprzez wpłatę dobrowolnej darowizny na rzecz wskazanej przez autorkę organizacji, której celem jest pomoc zwierzętom. Cały dochód trafia na ich rzecz! W ramach inicjatywy „Piesek Malowany” we Wrocławiu miało już miejsce kilka wystaw. Ich głównym celem była promocja zwierząt, ich potrzeb, publiczne zwrócenie uwagi na problem, jakim jest bezdomność, a także zachęcenie do adopcji i odwiedzania schronisk w całej Polsce. Dzięki takim działaniom wielu szczęściarzy znalazło swój nowy dom!

Jak mówi Pani Marta: dzięki magicznym projektom szczęście jest potrójne. Opiekunowie mają piękny portret swojego pupila, potrzebujące organizacje wsparcie finansowe, a nasza bohaterka satysfakcję, że wspólnymi siłami udało się zrobić coś dobrego. „Piesek Malowany” wspiera potrzebujące zwierzęta w całej Polsce. Do tej pory, w ramach namalowanych portretów, udało się wesprzeć takie organizacje jak: „Ekostraż”, „Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie”, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, Dom Zimnych Nosków, ANimal Shelter Ukraine, czy koty z TOZ Jawor. Wraz z wolontariuszami ze Schroniska w Legnicy stworzono kalendarz Merdacze 2019 i 2020; kolejnym sukcesem był kalendarz dla Psierocińca 2020.

Nasza bohaterka uważa, że każdy może pomagać zwierzętom i jest na to naprawdę wiele sposobów. Wystarczy chcieć! Każda inicjatywa ma znaczenie. Z wykształcenia Pani Marta jest dziennikarzem i animatorem, jednak jej życie zdecydowanie kręci się wokół zwierząt. I to już od najmłodszych lat. Obecnie jest opiekunką dwóch schroniskowych kundelków, a swojego pierwszego psiaka bez zgody rodziców, mając 7 lat, zakupiła za całe 2 złote na szkolnym festynie. Od kilku lat pracuje w gabinecie weterynaryjnym. Stara się tam być duchowym wsparciem dla zestresowanych pacjentów. Chętnie angażuje się w ochronę środowiska, od wielu lat nie je mięsa. W wolnych chwilach fotografuje, spaceruje po lesie z psami, chodzi do teatru, podróżuje i śpiewa pod prysznicem! No i oczywiście maluje charytatywne cuda…

Swój głos można oddać na stronie www.psy.pl/glosowanie-sdz.

No Comments

Post a Comment