Pudelek.pl

Pudelek.pl

pudelek-logo-864x575

jeden z największych w Polsce portali o gwiazdach, angażujący się w walkę o prawa zwierząt, a szczególnie psów.

Nie ma chyba w Polsce internauty, który choć raz nie był na Pudelku (www.pudelek.pl). To serwis znany z tego, że tropi sensacje w świecie gwiazd, a historie z ich życia okrasza soczystymi komentarzami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Pudelek – wszak nazwa zobowiązuje – kocha zwierzęta, a szczególnie upodobał sobie psy.

Redakcja serwisu wykorzystuje ogromne zasięgi, jakie ma portal, do pomagania czworonogom. Całej Polsce pokazuje psiaki, które potrzebują pomocy, zbiera tak bardzo potrzebne im pieniądze i –wykorzystując celebrytów – promuje pozytywne postawy wobec zwierzaków.

Pierwszą akcją prowadzoną na portalu Pudelek.pl był „Kundelek Tygodnia”. Chodziło w niej o to, by z psów szukających domu zrobić gwiazdy i pokazać je tak, jakby były rozchwytywanymi celebrytami. W typowy dla Pudelka sposób przedstawiono 9 piesków – każdy był bohaterem osobnego artykułu. Wszystkie znajdowały się wówczas pod opieką fundacji Dom dla Kundelka. Co ważne, psiaki te były już starsze i znalezienie im domów graniczyło z cudem. A jednak – udało się! Dzięki publikacjom trzy z nich od razu znalazły nowe rodziny. Dodatkowo czytelnicy portalu wpłacali na konto fundacji cegiełki – w ten sposób udało się zebrać ponad 12 tysięcy złotych.

Pudelek zaangażował się także w pomoc przy zbiórce pieniędzy na akcję „Zerwijmy łańcuchy”. Powstał specjalny cykl wideo pod nazwą „Poznaj mojego psa”. Do udziału w nagraniach redakcja zaprosiła najbardziej znane polskie gwiazdy, m.in. Małgorzatę Rozenek, Edytę Herbuś, Olgę Bołądź czy Dawida Kwiatkowskiego. W każdym z dziesięciu odcinków cyklu gwiazda najpierw opowiadała widzom o swoim pupilu, pokazując, jak odpowiedzialnie zajmować się psem i dlaczego warto to robić, a potem zachęcała do wpłat na akcję portalu Psy.pl. Materiały wideo w serwisie Pudelek i na jego kanale na YouTube miały łącznie prawie milion emisji.

Na początku roku Pudelek obchodził swoje 14. urodziny. I tym razem nie zapomniał o psach. W jednym z warszawskich klubów portal zorganizował imprezę dla celebrytów i czytelników, a całkowity dochód ze sprzedaży biletów na to wydarzenie Pudelek i klub SEN przekazali na wsparcie akcji „Zerwijmy łańcuchy”. To jednak nie wszystko! Portal Pudelek.pl zaangażował się także w pomoc psom uratowanym z Radys – mazurskiej mordowni dla zwierząt. Nie tylko nagrał z ukrycia i opublikował materiał ukazujący szokujące warunki, w jakich trzymane były czworonogi, ale także włączył się aktywnie do szukania domów dla zwierząt „odbitych” z rąk właścicieli schroniska. Na portalu tym dostępne są trzy galerie zdjęć „Radysiaków”, w której pokazane są pieski przyjazne, kontaktowe i gotowe do adopcji.

Nominacja dla portalu Pudelek.pl jest wyjątkowa. Zawsze zwracamy uwagę na tych, którzy swoją popularność i możliwość dotarcia do milionów ludzi wykorzystują dla dobra zwierząt. Promują odpowiedzialne postawy, szukają domów bezdomniakom, organizują zbiórki pieniędzy, piętnują złe zachowania wobec psów czy kotów. Redakcja Pudelka to zespół osób, którym los zwierzaków nie jest obojętny. Którym zależy na tym, by ich czytelnicy, podobnie jak oni, stali się wrażliwi za krzywdę czworonogów. I którym każdy napotkany „pudelek”, choć nie przypomina żadnego rasowego psa, leży na sercu.

Swój głos można oddać na stronie www.psy.pl/glosowanie-sdz.

No Comments

Post a Comment