Olga Bołądź

Olga Bołądź

olga_boladz

aktorka, prowadzi dom tymczasowy dla bezdomnych psów, wolontariuszka w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Józefowie

Jej przygoda z pomaganiem psom zaczęła się pewnego zimowego wieczoru, gdy pod KFC trafiła na porzuconego psa w typie amstafa. Szybko trafił do nowego domu, co zachęciło ją do pomagania bezdomnym zwierzakom.
W swoim mieszkaniu na czwartym piętrze utworzyła dom tymczasowy, przez który przewinęło się już wiele psów. Każdemu z nich udało się znaleźć kochający dom, a z ich nowymi właścicielami Olga Bołądź utrzymuje kontakt cały czas. Dzięki temu wie, co dzieje się z jej byłymi podopiecznymi i jest spokojna, że mają się dobrze.
Zaangażowała się też w bezpośrednią pomoc schroniskowym bezdomniakom – jest wolontariuszką w schronisku w Józefowie (koło Legionowa pod Warszawą). Nie tylko zabiera psy na długie spacery do pobliskiego lasu czy socjalizuje je, rozmawiając z nimi w ich boksach, ale też sprząta, ociepla budy.
Wolontariusze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie założyli stowarzyszenie Kundellos, by sprawniej działać i lepiej pomagać psom. Olga Bołądź jest jednym z członków komitetu założycielskiego stowarzyszenia. Zaangażowała się też w działania Centrum Pomocy Zwierzętom TRIP – została ambasadorką kliniki i wzięła udział w sesji zdjęciowej do kalendarza CPZ TRIP, z którego dochód zostanie przeznaczony m.in. dla zwierzaków przebywających w schronisku w Celestynowie.

No Comments

Post a Comment