Relacja z uroczystości wręczenia nagród – 2006

Relacja z uroczystości wręczenia nagród – 2006

Serce w pogotowiu

Założyciel pierwszego w Polsce pogotowia ratunkowego dla zwierząt Janusz Orzechowski zwyciężył w tegorocznym plebiscycie miesięcznika „Mój Pies” Serce dla Zwierząt.

– Dziękuję za nominację, dziękuję czytelnikom za głosy, Ewie za to, że przez dziewięć miesięcy znosiła moje nocne wyjazdy w różnych krytycznych sytuacjach – mówił, odbierając nagrodę wyraźnie wzruszony laureat. W kuluarach dodał, że tylko w dniu wręczania nagrody jego pogotowie uratowało życie czterem psom… Nic zatem dziwnego, że otrzymał od głosujących w plebiscycie czytelników oraz internautów aż 36 proc. głosów.

Założyciel pogotowia jest biznesmenem, nie ma wykształcenia weterynaryjnego. W przeszłości – z powodu braku natychmiastowej pomocy medycznej – stracił dwa psy. To był impuls do założenia pogotowia. Poświęcając niemałe środki z własnej kieszeni, sfinansował uruchomienie kliniki „Psi los” i profesjonalnie wyposażonej karetki dla zwierząt. „Dobrze, że w tych czasach są jeszcze ludzie, którzy nie wszystko robią dla pieniędzy” – można było usłyszeć od gości zaproszonych na uroczystość wręczenia nagrody.

Kolejne miejsca w plebiscycie zajęli Alina i Piotr Bieniukowie (założyciele białostockiego Klubu Sportów Psich „Alpi”, realizatorzy programu „Kudłaty przyjaciel”), Izabella Szolginia (dyrektor schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bydgoszczy), Dorota Sumińska (lekarz weterynarii). Gratulujemy!

No Comments

Post a Comment