Relacja z uroczystości wręczenia nagród – 2005

Relacja z uroczystości wręczenia nagród – 2005

Serce od i dla weterynarzy

Twórcy weterynaryjnego Banku Krwi im. Milusia, lek. wet. Jerzy Kemilew i Robert Marczak otrzymali nagrodę „Serce dla Zwierząt” w drugiej edycji plebiscytu organizowanego przez miesięcznik „Mój Pies”.

Celem plebiscytu Serce dla Zwierząt jest uhonorowanie osób, które w danym roku najwięcej uczyniły dla poprawienia losu zwierząt w Polsce. O wyborze laureata decydują w głosowaniu SMS-owym czytelnicy i internauci miesięcznika „Mój Pies”.

Jerzy Kemilew i Robert Marczak założyli pierwszy w Polsce weterynaryjny bank krwi. W podwarszawskiej Falenicy przez całą dobę wspomagają psy i koty m.in. w przypadku zatruć, spadku morfologii, dużej utraty krwi czy chorób odkleszczowych u psów. Dostarczają również krew do sal operacyjnych. Do tej pory dzięki krwi z ich banku udało się uratować ponad 200 zwierząt.

Nominowani w tegorocznej edycji plebiscytu byli również: Dariusz Gzyra, prezes Stowarzyszenia Empatia, Wojciech Kępczyński, dyrektor naczelny i artystyczny stołecznego Teatru Muzycznego ROMA, prof. dr. hab. Włodzimierz Kluciński, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej warszawskiej SGGW, Marek Suski, poseł PiS, Bartłomiej Szostakowski, prezes Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt, Agencja Grey Worldwide Warszawa.

Wręczenie nagrody odbyło się w warszawskiej Villi Foksal. Wzruszeni laureaci dziękowali przede wszystkim… zwierzętom (dawcom krwi) i ich właścicielom.

Uroczystość uświetnili aktorzy teatru Roma, którzy śpiewali piosenki z musicalu „Koty”.

No Comments

Post a Comment