Lata:

2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004   

Zwycięzcy

Adam Buczynski

Adam Buczynski

oficer mechanik, dowódca łodzi ratowniczej, inspektor TOZ

Ewa Grabowska

Ewa Grabowska

fryzjer dla psów, właścicielka Psiego Salonu i szkoły groomingu w Łodzi

Nominowani

Adam Buczynski

1

Adam Buczynski

oficer mechanik, dowódca łodzi ratowniczej, inspektor TOZ

Pod koniec stycznia uratował psa dryfującego na spękanej krze w stronę otwartego morza, gdzie czekałaby go pewna śmierć. Podpłynął do zwierzaka pontonem i usiłował go wyłowić koszykiem do ryb. Mimo kilku nieudanych prób czworonóg w końcu trafił na pokład. Buczyński nie tylko uratował mu życie, ale i zaopiekował się nim. Jako inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wielokrotnie interweniował w sytuacjach, w którym zwierzętom działa się krzywda.

Ewa Grabowska

2

Ewa Grabowska

fryzjer dla psów, właścicielka Psiego Salonu i szkoły groomingu w Łodzi

Od ponad roku współpracuje z fundacją Azyl Anny i Piotra Jobczyków z Łodzi. Bezinteresownie robi wszystko, by z najbardziej zaniedbanych kundelków uczynić psich arystokratów. Wielokrotnie zwiększa to ich szanse na adopcję. Kąpie je, strzyże, modeluje. Odmieniła już kilkadziesit zwierzaków, a kilka z nich bezpośrednio za jej sprawą trafio do nowych domów. Właciciele Azylu podkreślają niezwykłą troskę i cierpliwość, z jaką odnosi się do kundelków.

Michał Olszański

3

Michał Olszański

Dziennikarz radiowy i telewizyjny

W programie „Pytanie na śniadanie” w TVP 2, który prowadzi z Anną Popek, założył „Kącik adopcyjny”. Na antenie pojawiają się potrzebujące czworonogi z całego kraju. Wiele z nich dzięki temu znalazło dom. Sam Michał Olszański jest właścicielem trzech przygarniętych psów: głuchej Pauli ze schroniska w Celestynowie, podobnej do hieny Marcysi i malutkiej Wiktorii. W ubiegłym roku był ambasadorem akcji „Zerwijmy łańcuchy”.

Koteria

4

Koteria

ośrodek dla kotów miejskich w Warszawie

Powstał w ubiegłym roku dzięki darowiźnie wielkiej miłośniczki i opiekunki kotów Zofii Nowak, by pomagać kotom żyjącym w mieście - głównie przez ograniczenie ich populacji. Do tej pory wykonano w nim już ok. 1,5 tys. zabiegów sterylizacji, za które osoby dostarczające czworonogi do ośrodka nie muszą płacić. Pracownicy Koterii starają się też pomagać w znalezieniu potrzebującym pacjentom nowych domów - udało się to już w przypadku kilkudziesięciu kotów.

Joanna Krupa

5

Joanna Krupa

Twarz kampanii PETA „Bądź aniołem dla zwierząt”

Amerykańska modelka i aktorka polskiego pochodzenia współpracuje z tamtejszą organizacją walczącą o prawa zwierząt PETA. W 2009 r. wzięła udział w głośnej, choć kontrowersyjnej kampanii „Bądź aniołem dla zwierząt. Zawsze adoptuj. Nigdy nie kupuj”. Sfotografowała się nago z przyczepionymi do ramion anielskimi skrzydłami, trzymając na rękach psa. Powiedziała o sobie: „Zaryzykowałam reputację, żeby coś zrobić dla zwierząt”.

Robert Gawliński

6

Robert Gawliński

lider zespołu „Wilki”

Jako honorowy ambasador wilków jest zaangażowany w działania WWF - organizacji działającej od ponad 50 lat w 150 krajach na rzecz środowiska naturalnego. W ramach projektu „Duże drapieżniki w Polsce” WWF pomaga chronić stada owiec przed wilkami, by zapobiec samosądom na przodkach psów. Robert Gawliński podarował hodowcy owiec z okolic Puszczy Knyszyńskiej owczarka podhalańskiego.

Andrzej Kuziomski

7

Andrzej Kuziomski

Twórca Centrum Rehabilitacji Jeży „Igliwiak” i Pogotowia Jeżowego

Ponad dwa lata temu podczas wycieczek rowerowych zaobserwował, że jeże są rozjeżdżane lub potrącane przez auta. Przejął się losem tych bezbronnych zwierząt, zaczął je zbierać i opiekować się nimi Z własnych środków kupuje jedzenie i płaci za wizyty u weterynarzy. Wyleczone wypuszcza na wolność. Zwracają się do niego ludzie z całego kraju. Jego pogotowie to pierwsza taka instytucja w Polsce.

Polski Klub Psa Rasowego

8

Polski Klub Psa Rasowego

PKPR jako pierwszy w Polsce zabronił uczestnictwa w organizowanych przez niego wystawach psom z kopiowanymi uszami i ogonami (takie zakazy obowiązują w wielu krajach, a według ustawy o ochronie zwierząt z 1997 r. zabiegi chirurgiczne na zwierzętach są dopuszczalne tylko dla ratowania ich życia lub zdrowia albo w celu ograniczania populacji). PKPR pisze na swojej stronie: „stanowi to przełom w podejściu do idei psa rasowego, który z całą pewnością jest zwierzęciem kompletnym - posiadającym wszelkie przyrodzone mu części ciała”.

Partnerzy

plebiscytu:

Patroni medialni:

Organizator:

© 2019 Petstar sp. z o.o.