Lata:

2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004   

Zwycięzca

Katarzyna Piekarska

Katarzyna Piekarska

posłanka Sojuszu Lewicy Demokraytcznej

Nominowani

Katarzyna Piekarska

1

Katarzyna Piekarska

posłanka Sojuszu Lewicy Demokraytcznej

Współautorka ustawy o ochronie zwierząt, członek Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach. Wielokrotnie interweniowała w sprawach znęcania się nad czworonogami i łamania ich praw. Doprowadziła do zakazu niehumanitarnego tuczu kaczek i gęsi. Od pierwszej wizyty w rzeźni (w 1994 roku) jest wegetarianką.

Hanka Bielicka

2

Hanka Bielicka

Nominowana za wspieranie przytulisk, stowarzyszeń obrońców praw zwierząt, karmicielek kotów. Zdobyła środki na budowę kociarni w schronisku w Celestynowie. Brała udział w wielu koncertach charytatywnych.

Jacek Bożek

3

Jacek Bożek

Założyciel Klubu Gaja, domaga się wprowadzenia zakazu transportowania koni na rzeź. Walczy z właścicielami cyrków, którzy wykorzystują zwierzęta, organizuje akcje ratowania życia karpiom sprzedawanym przed Bożym Narodzeniem.

Tomasz Gudzowaty

4

Tomasz Gudzowaty

Przyjaciel wszystkich zwierząt, nie tylko tych, które uwiecznia na fotograficznej kliszy. Część dochodu ze sprzedaży albumu „Following the rain” przeznaczył na pomoc dla schroniska w Tychach. W grudniu 2002 r. wraz z otwarciem wystawy „Keep smiling”, rozpoczął zbiórkę pieniędzy dla zniszczonego podczas poażru azylu w Gdańsku.

Kora Jackowska

5

Kora Jackowska

Bierze udział w koncertach charytatywnych na rzecz czworonogów. Angażuje się zwłaszcza w działania mogące poprawić los koni rzeźnych. Dokarmia bezdomne psy i koty, kupuje budy dla przytulisk, pomaga stołecznym karmicielkom.

Lech Kaczyński

6

Lech Kaczyński

Obrońca i przyjaciel kotów. Kiedy był ministrem sprawiedliwości opracował wytyczne dla prokuratorów, umożliwiające zwalczanie przestępstw przeciwko zwierzętom. Jako prezydent Warszawy przygotowywał program zapobiegania bezdomności czworonogów w stolicy.

Marek Majewski

7

Marek Majewski

Na łamach miesięcznika „Mój Pies” walczy piórem o prawa zwierząt. Stara się upowszechnić pogląd, że zwierzak, choć nie człowiek, jest osobą i należy mu się prawa, a w szczególności prawo do miłości.

Krystyna Sienkiewicz

8

Krystyna Sienkiewicz

Pomaga zwierzetom od kilkudziesięciu lat. Jest - jak sama mówi - „w niewoli zwierząt”. Przejęła schronisko w Milanówku, w którym mieszka 300 psów i 50 kotów.

Bożena Wahl

9

Bożena Wahl

Znana malarka od kilkunastu lat prowadzi prywatne schronisko dla zwierząt w Boguszycach Małych k. Rawy Mazowieckiej. Dokarmia też dziko żyjące koty i stara się pomagać innym przytuliskom. W jej pracowni na Starym Mieście w Warszawie znalazło schronienie wiele psów i kotów.

Janusz Wojciechowski

10

Janusz Wojciechowski

Jako prezes Najwyższej Izby Kontroli tropił przypadki łamania ustawy o ochronie zwierząt. Jako poseł doprowadził do wydania rozporządzenia wykonawczego do ustawy o ochronie zwierząt.znana malarka od kilkunastu lat prowadzi prywatne schronisko dla zwierząt w Boguszycach Małych k. Rawy Mazowieckiej. Dokarmia też dziko żyjące koty i stara się pomagać innym przytuliskom. W jej pracowni na Starym Mieście w Warszawie znalazło schronienie wiele psów i kotów.

Partnerzy

plebiscytu:

Patroni medialni:

Organizator:

© 2019 Petstar sp. z o.o.