Marka Velvet

Celem akcji jest wspieranie fundacji szkolących psy dla osób potrzebujących (od psów przewodników po psy poszukiwawcze). Firma Kimberly-Clark, producent marki Velvet, przekazuje im szczeniaki oraz środki na ich utrzymanie i szkolenie, uzyskane ze sprzedaży specjalnie oznakowanych produktów.

Sieć sklepów Tesco

Firma przekazywała na rzecz bezdomnych zwierząt 10 proc. swoich przychodów od określonych karm sprzedawanych w sieci sklepów. Internauci głosowali, które schroniska powinny otrzymać pomoc. Dofinansowano – na łączną kwotę 20 tys. zł – pięć placówek: z Wrocławia, Piły, Zabrza, Żywca i Miedar k. Tarnowskich Gór.

Sieć sklepów Biedronka

Firma wydała – w nakładzie miliona egzemplarzy – folder „Nasze kochane zwierzęta”, w którym znalazły się rady, jak pomóc czworonogom przetrwać zimę. Informacje te trafiły do klientów tysiąca sklepów w całej Polsce.

Magdalena Hejda

Dziennikarka TVP Kraków Od 14 lat – z dwuletnią przerwą – prowadzi w TVP Kraków program „Kundel bury i kocury”. Uczy w nim miłości do zwierząt i pomaga tym najbardziej potrzebującym. Za pośrednictwem programu dom znalazło ponad tysiąc psów i kotów. Sama ma sześć kotów i dwa psy, wszystkie uratowała od bezdomności.

Jacek Gałuszka

Szkoleniowiec Pomysłodawca programu „Lira”, którego celem jest zwiększenie liczby adopcji psów schroniskowych dzięki ich szkoleniu. Wolontariusze mogą za darmo wziąć udział w kursie „Pies, twój przyjaciel”, podczas którego dowiadują się, jak pracować z psami z przytulisk, by nauczyć je podstawowego posłuszeństwa.

Dorota Dąbrowska

Prawnik Jest społecznym inspektorem krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Współpracuje z organizacjami prozwierzęcymi. Prowadzi sprawy sądowe dotyczące zwierząt, występuje jako oskarżyciel posiłkowy, przeprowadza interwencje na terenie całej Polski.

Maria Czerwińska

Założycielka fundacji CZE-NE-KA Prekursorka dogoterapii w Polsce, zajmuje się nią od 20 lat, od 10 lat prowadzi Fundację Przyjaźni Ludzi i Zwierząt „CZE-NE-KA”, … której wolontariusze i psy odwiedzają szpitale, wspomagając leczenie chorych dzieci i ucząc właściwego stosunku do zwierząt. Jest także organizatorką dorocznych integracyjnych wyścigów psich zaprzęgów, w których startują również osoby niepełnosprawne.

Agata Buzek

Aktorka Przygarnęła ze schroniska dwa psy. Wybrała takie, które najbardziej potrzebowały pomocy. Uczy je życia wśród ludzi i zaufania do nich. Zachęca do adopcji psów schroniskowych. Współpracuje z organizacją Viva! Akcja dla Zwierząt. Miała odwagę otwarcie skrytykować polskie gwiazdy za noszenie futer.