Magda i Sandra Budzyńskie

Magda i Sandra Budzyńskie

„Edek szuka domów” to misja, której motorem napędowym jest miłość i chęć pomocy bezdomnym psom.

Każdą wolną chwilę i złotówkę poświęcają bezdomniakom. Od wielu lat są wolontariuszkami w schronisku. To właśnie tam poznały psią miłość – Edka. Choć ludzie widzieli w nim same problemy, dla nich był idealny. Każdy weekend i wolny dzień punktualnie o 8 rano stawiały się w schronisku, by zabrać Edka na kilkugodzinny spacer.

Wszystko zaczęło się jednak w 2014 roku, kiedy to pani Magdalena Budzyńska wraz z córką Sandrą zobaczyły przy drodze dwa dwumiesięczne kocięta. Po wizycie u lekarza weterynarii zaczęły szukać dla nich nowego domu – zrobiły piękne zdjęcia i opisy, które opublikowały w internecie. Wśród wielu zgłoszeń, wybrały te najlepsze. Pani Magda i jej córka postanowiły w ten sposób pomóc również swojej schroniskowej miłości. Założyły więc na Facebooku fanpage o nazwie „Edek – pies, który szuka domu”. Po 4 miesiącach – 2 maja 2015 roku – znalazły dla niego idealnego opiekuna. Jak mówią, „Ten dzień zamiast Dniem Flagi, jest dla nas Dniem Edka. I tak już pozostanie”.

Edek zyskał tysiące wielbicieli. Pani Magda wraz z córką postanowiły wykorzystać potencjał i zmieniły nazwę na „Edek szuka domów”. Wybrały kolejnego psa, któremu postanowiły pomóc. Dziś fanpage tworzą dzielne i zaangażowane dziewczyny od czarnej roboty – Sandra i Magda – oraz zdolne fotografki – Marta i Wika – a także 120 tysięcy Superfanów. Od początku działalności ponad 1,5 tysiąca psów i kilkanaście kotów znalazło stały i kochający dom. Głównie staruszki, które nie cieszą się popularnością. Jak mówi pani Magda – „Niestety to wciąż kropla w morzu potrzeb, a psia bezdomność wydaje się nie mieć końca”.

Szukanie domów dla zwierząt to codzienna praca, systematyczne posty, zdjęcia, filmiki, opisy, interakcja z ludźmi i ich edukacja. Jak przyznaje pani Magda – „Każdego dnia zasypiamy ze świadomością, że w schroniskowym boksie, na nowe życie czekają bezbronne istnienia. Bez naszej pomocy zostaną tam na zawsze. Nie mamy wyjścia. Trzeba działać. Pomagać. I nigdy się nie poddawać”. Największa nagroda? To wieści z domów i przyjaźnie z ludźmi, którzy zdecydowali się na adopcję psa.

Na swojego faworyta możesz zagłosować poprzez link: GŁOSOWANIE lub klikając w poniższy baner.

serce dla zwierząt 2022 głosowanie.jpg

1 Comment
  • Josie3568
    Odpowiedz

    Modern Talking был немецким дуэтом, сформированным в 1984 году. Он стал одним из самых ярких представителей евродиско и популярен благодаря своему неповторимому звучанию. Лучшие песни включают „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Brother Louie”, „Cheri, Cheri Lady” и „Geronimo’s Cadillac”. Их музыка оставила неизгладимый след в истории поп-музыки, захватывая слушателей своими заразительными мелодиями и запоминающимися текстами. Modern Talking продолжает быть популярным и в наши дни, оставаясь одним из символов эпохи диско. Музыка 2024 года слушать онлайн и скачать бесплатно mp3.

    24 lutego, 2024 at 11:40 am

Post a Comment