ZWYCIĘZCA 2018: Staruszkowo

ZWYCIĘZCA 2018: Staruszkowo

16603009_1431478687159551_4606032592489135586_n

hospicjum dla starych, schorowanych psów

Staruszkowo to miejsce, do którego trafiają psy na ostatnie lata, a czasem i miesiące życia. Tę przystań dla staruszków prowadzi Krystyna Seemayer. Leczy, karmi i troszczy się o ponad 40 psów. Zwierzęta nie są do adopcji, przebywają w Staruszkowie do ostatnich dni, otoczone miłością, której często nie zaznały nigdy wcześniej.

Jeszcze do niedawna Staruszkowo mieściło się w Karpaczu. Wcześniej pani Krystyna prowadziła tam pensjonat, który zamieniła na hospicjum dla psów. Okazało się jednak, że z powodu roszczeń byłego męża musi się wynieść z budynku. Wtedy rozpoczęły się poszukiwania nowego lokum dla 44 cierpiących, schorowanych psów, i ich opiekunki. Nowy dom udało się znaleźć w Krzewiu Małym, gdzie pani Krystyna przeprowadziła się pod koniec zeszłego roku. W domu wciąż trwa remont, pani Krystyna dzieli fundusze, które ma od darczyńców, między wydatki na budowę a leczenie psów. Choć pieniędzy czasem brakuje, determinacji, by walczyć o zdrowie i życie psów – nigdy.

Staruszkowo istnieje tylko dzięki pani Krystynie, ale funkcjonuje również dzięki wsparciu wolontariuszy i lekarzy weterynarii, którzy robią, co mogą, by czworonożnym dziadkom było jak najlepiej. Sama pani Krystyna odwdzięcza się im, jak może, a że los nie tylko zwierząt ją interesuje, pokazała, organizując chociażby zbiórkę odzieży dla trzyletniego chłopca, synka jednej z wolontariuszek, znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej. Gdyby w jednym słowie określić, co najważniejszego Staruszkowo daje psom, byłaby to godność. Pani Krystynie z kolei psy dają szczęście i spełnienie. Jak sama mówi, dzięki tym czworonożnym aniołom wyzbyła się egoizmu, i teraz może im służyć na ostatniej prostej.

Głosuj poprzez zakładkę GŁOSOWANIE lub SMS-em!

SMS: SERCE.7 pod numer 7136 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

No Comments

Post a Comment