Marcin Dorociński

aktor, zaangażowany w wiele akcji prozwierzęcych

Czy to niedźwiedź, czy ryś, wilk czy łoś, pies czy koń, a nawet… morświn –  każde zwierzę potrzebujące pomocy może liczyć na to, że otrzyma ją od tego znanego aktora. Tym dzikim pomaga, użyczając twarzy i głosu w wielu akcjach. Każda wymaga innego rodzaju zaangażowania. Aby pomóc rysiom, czytał dzieciom bajki o tych zwierzakach w ramach kampanii WWF. Włożył koszulkę „Nie mów do mnie misiu”, by zaapelować do turystów o poszanowanie dla niedźwiedzi.

Wirtualnie adoptował morświna, który dostał imię Despero (od głośnej roli Marcina w filmie „Pitbull”). Protestował też przeciwko odstrzałowi starych żubrów na Mazurach i łosi. Od lat współpracuje z kilkoma organizacjami ratującymi zwierzęta, m.in. Viva! i WWF. Promuje adopcje, w tym te trudne –  wspierał akcję Adoptuj Seniora, organizowaną przez warszawskie Schronisko na Paluchu. Wielokrotnie odwiedzał schroniska – w wywiadach podkreśla, że jest pod ogromnym wrażeniem pracy wolontariuszy. Przytulisko Znajdki dzięki jego darowiźnie rozpoczęło budowę kociarni. W domu ma dwa adoptowane psy: Rózię i Chlebka. Można je zobaczyć na profilu facebookowym aktora, gdzie często apeluje o pomoc dla zwierząt. Wcześniej kilkanaście lat mieszkała z nim przygarnięta z ulicy suczka Sukienka. Jak mówi, było to pierwsze zwierzę, któremu świadomie pomógł. Ostatnio został ambasadorem akcji „Frontmani dla schronisk”. Zachęca wszystkich, którzy chcą pomagać zwierzętom, do wejścia na stronę frontmanidlaschronisk.pl –  znajdą tam wskazówki, jak się do tego zabrać.

Głosuj poprzez formularz na stronie głównej lub SMS-em!

SMS: SERCE.3 pod numer 71750 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

5 komentarzy do “Marcin Dorociński

  1. Marcin Dorociński którego serdecznie pozdrawiam wspiera też akcje Frontmani dla schronisk
    Jestem pod wielkim wrażeniem i fanem tego człowieka tak samo pomagam w jaki kol wiek sposób
    zwierzętom. Niech każdy kto ma możliwość pomóc zwierzętom to niech pomaga to ma wielkie znaczenie i buduje serce człowieka. Pozdrawiam.

  2. I bardzo dobrze że ten człowiek pomaga zwierzętom. słyszałam że jest włączony w akcję Frontmani dla schronisk i pewnie dzięki jemu że jest sławnym aktorem pociągną tą akcje mocno do przodu i zwierzęta czują pomoc od społeczeństwa. Wielki szacunek i życzę sukcesów w tej akcji Pozdrawiam

  3. Świetna akcja która angażuje się w pomoc dla psów. Coś pięknego że mój aktor którego serdecznie pozdrawiam pomaga zwierzętom. Jestem Fanem do końca życia. Ma pan wielkie serce tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *