Aleksandra Grynczewska

1

prezes i założycielka fundacji Zwierzęca Polana, rzuciła dobrą pracę, by pomagać zwierzętom

Jeszcze kilka lat temu miała wygodną posadę, przewidywalną pracę i dobre zarobki, ale czuła, że niewiele poza tym. Chciała robić rzeczy potrzebne i dać światu coś od siebie. Cel życia odkryła po wizycie w schronisku dla zwierząt – ogrom smutku i cierpienia, który tam zobaczyła, spowodował, że postanowiła zająć się pomocą bezdomnym zwierzętom. I z dnia na dzień rzuciła dla tej idei pracę.

Ale by działać skutecznie i z sensem, potrzeba zespołu współpracujących ze sobą ludzi – dlatego powstała Fundacja Zwierzęca Polana, wokół której Oli udało się zgromadzić podobnych sobie pasjonatów. Dziś, po prawie 5 latach działalności, fundacja ma na swoim koncie ponad 850 udanych adopcji – to tak, jakby z mapy Polski zniknęły dwa, średniej wielkości schroniska! Poza codzienną pracą związaną z ratowaniem, leczeniem i szukaniem domów dla psów, fundacja prowadzi także inne działania. Ola jest inicjatorką i organizatorką dużej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dopasowani Kompanii”, która promuje odpowiedzialne adopcje zwierząt i którą wsparło wiele znanych osób. Ale Zwierzęca Polana pomaga nie tylko psom – ostatnio zaangażowała się w ratowanie koni przeznaczonych na rzeź z targu w Skaryszewie. Wykupiła ich aż 19! Prywatnie Ola jest mamą dwóch dziewczynek – Gabrysi i Zosi – którym poświęca każdą wolną chwilę.

Głosuj poprzez formularz na stronie głównej lub SMS-em!

SMS: SERCE.1 pod numer 71750 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

13 komentarzy do “Aleksandra Grynczewska

  1. Oddaję głos na Panią Aleksandrę Grynczewską, prezes Fundacji Zwierzęca Polana, ponieważ bardzo szanuję ją za wszystko, co robi dla zwierzaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *