Jadwiga Wiśniewska

Jadwiga Wiśniewska

Jadwiga Wiśniewska

Jadwiga Wiśniewska

założycielka Fundacji Nero w Sochaczewie, opiekuje się w swoim domu 31 psami i 15 kotami, zwierzakami, które trafiają do niej w ciężkim stanie

Z miłością do zwierząt przyszłam na świat – mówi Jadwiga Wiśniewska. Od dziecka wychowywała się z psami. A gdy już miała je sama, zaginęła jej suczka Nora. Szukając jej, trafiła z rodziną do schroniska Azorek w Sochaczewie. Nory tam nie było, ale były inne psy i Jadwiga z rodziną została już w nim. Jako wolontariusze robili zdjęcia, ogłoszenia, szukali domów dla psów. Suczka odnalazła się po kilku dniach niedaleko domu.
W 2008 Jadwiga uznała, że żeby robić coś więcej dla psów, trzeba założyć fundację, bo wtedy łatwiej dotrzeć do urzędów. Od 2009 roku prowadzi ją sama. Wspierają ją panie z rady fundacji, opiekujące się psami i kotami w okolicy Sochaczewa oraz wolontariuszki, które prowadzą stronę internetową. W domu pomaga jej córka, technik weterynarii.
Na terenie posesji Jadwigi Wiśniewskiej miało przebywać 5 psów i tyle powstało boksów. Potrzeby okazały się jednak dużo większe i dziś opiekuje się 31 psami i 15 kotami. W domach tymczasowych przebywa kolejnych 10 psów oraz 2 koty. Fundacja wspiera też mnóstwo kotów wolno żyjących, przekazując ich osiedlowym opiekunkom karmę i opłacając sterylizację oraz leczenie. Jadwiga Wiśniewska założyła, że do jej domu i domów tymczasowych trafiają zwierzęta w najgorszym stanie, wymagające natychmiastowej pomocy. Takie jak sparaliżowany Nissan (strzelano do niego śrutem) i suczka znaleziona przymarznięta do chodnika, która ma przez to uszkodzony kręgosłup. Każde z nich to osobna, długa historia. Nad innymi, zdrowszymi zwierzętami opieka odbywa się w polu, a równolegle szuka im się domów.

No Comments

Post a Comment