ZWYCIĘZCA 2013: Ewa Bem

ZWYCIĘZCA 2013: Ewa Bem

ewa_bem

wokalistka – od kilku lat niestrudzenie angażuje się w pomoc czworonogom

Działa tam, gdzie podpowiada jej serce. Jak sama mówi, czterdzieści lat pracowała na swoje nazwisko, więc teraz może świadomie je wykorzystywać w trosce o dobro zwierząt.
Hasło „Niech żyją wszystkie ogony na świecie”, które wymyśliła, stało się jej życiowym mottem. Przy swoim domu usytuowanym blisko lasu od lat prowadzi restaurację pod tujami dla kotów z okolicy, które nie tylko karmi, ale także, w miarę możliwości, poddaje sterylizacji. Jest bowiem orędowniczką zarówno sterylizacji, jak i czipowania, które uważa za najbardziej skuteczne sposoby na zmniejszanie liczby bezdomnych zwierząt. Jest także zdecydowaną przeciwniczką pseudohodowli i wszelkiej przemocy wobec zwierząt. Na portalu Facebook prowadzi aktywne poszukiwania domów dla bezdomnych psów, szczególnie tych, które okrutnie doświadczył los. Od roku na jej profilu sporadycznie pojawiają się posty dotyczące muzyki, zastąpiły je posty przepełnione troską o bezdomne, opuszczone czworonogi. W poszukiwaniu dla nich domów pomagają jej fundacje i schroniska, z którymi współpracuje. Sama uratowała już kilka psów. Przez 11 lat była kochającą opiekunką suczki Betti adoptowanej ze schroniska. Po jej odejściu za Tęczowy Most w domu pozostał posokowiec bawarski Fox.
Wielokrotnie angażowała się w akcje zbierania kołder, koców i karmy dla schronisk, a swoje osobiste pamiątki przekazuje na liczne aukcje na rzecz zwierząt. W psim hotelu „Mokry nosek” pod Warszawą ma podopiecznego, niepełnosprawnego Miśka, którego często odwiedza, a także wspiera finansowo wraz z wieloma innymi osobami.
Fundacja Mondo Cane napisała na jej profilu na portalu Facebook: „Pani Ewo, z podziękowaniami za serce dla zwierząt… Mało kto ma je tak pojemne jak Pani :)”.

No Comments

Post a Comment